TEHNOLOGIA JA OHUTUS

Uus peagi turule tulev 500 «la Prima» on esimene väikeauto, mis pakub TASE 2 autonoomset juhtimist, mis tähendab turvalisuse kõrgeimat taset linnaliikluses. Auto on teie usaldusväärne kaasjuht: see kiirendab, pidurdab ja hoiab sõidurada iseseisvalt.

KAASJUHT (FIAT CO-DRIVER)

Uus 500 «la Prima» võimaldab muuta teie liiklemise mitmel viisil sujuvamaks. Esmalt tuvastab auto liiklusmärgid ja soovitab, millist kiirust peaksite sellel konkreetsel teelõigul hoidma. Kui olete roolil olevate nuppude abil ära määranud kiiruse ja kauguse, hoiab süsteem autonoomselt vahemaad eessõitva sõidukiga (kui kiirus on üle 30 km/h), teie sõidukit sõiduraja keskosas (kui kiirus on üle 60 km/h) ja peatub, kui liiklus seda nõuab.

 

LIHTSAM PARKIMINE

Madalal kiirusel manööverdades ei sõida te enam kogemata otsa teisele sõidukile või muule objektile. Kiirusel alla 13 km/h tuvastavad 500 «la Prima» esiosas, küljel ja tagumisel küljel asuvad 360° vaatega 11 parkimisandurit kõik objektid sõiduki ümber ning teavitavad sellest juhti.

 

TAHAVAATEKAAMERA

Tahavaatekaamera edastab kõrge resolutsiooniga pildi kõigest, mis on sõiduki taga, otsejoones 500 «la Prima info- ja meelelahutussüsteemi ekraanile. Pilt projitseeritakse dünaamilise ruudustikuna ja keskjoone graafika näitab rooli keeramisel suunda, et aidata teil tajuda kaugust.

 

PIDURDAB TEIE EEST

Uus 500 «la Prima» pidurdab kuni kiirusel 130 km/h liikumisel automaatselt, et vältida või pehmendada kokkupõrget eesoleva sõiduki, jalakäija või jalgratturiga. Esmalt teatab auto ohust lihtsalt helisignaali ja visuaalse hoiatusega armatuurlaual ja kui juht ei reageeri, pidurdab süsteem sõidukit, aidates juhil potentsiaalset mõju vältida või seda leevendada.

 

HOIAB TEID ÄRKVEL

Uus 500 «la Prima» aitab teil rooli taga kogemata mitte magama jääda. Jälgides sõiduki külgsuunalist liikumist suudab süsteem tuvastada esialgsed väsimuse märgid, soovitades juhil teha paus. Visuaalne- ja akustiline hoiatus salvestatakse armatuurlaual.

 

HOIAB TEID TEE PEAL

Uus 500 «la Prima» aitab vältida tahtmatut teemärgistuse ületamist, hoides teid aktiviseerunud rooli poolt antava märguandega sõidurajal ning kaitseb teid ja ülejäänusid ohtude eest. Kui funktsioon tuvastab, et sõiduk on sõidurajalt tahtmatult välja liikumas, hoiatab see juhti visuaalse märguande, helisignaali ja rooliratta vibratsiooniga, et sõidukit tagasi sõidurajale suunata.

ÜHILDUVUS

Uuel Fiat 500 «la Prima» mudelil on täiesti uus Cinerama info- ja meelelahutussüsteem koos laia ja selge 10,25 tollise ekraaniga. Ülimalt kiire Bluetooth-ühilduvus ühendab kõik autoga seotud nutitelefonid, mille kaugus autost on vähem kui 5 tolli. Samuti võimaldab nutitelefoni-laadne liides, mille ekraanipaigutust on võimalik täielikult kohandada teie vajadustele vastavaks, muuta info- ja meelelahutussüsteemi teie jaoks lihtsasti kasutatavaks ja alati kättesaadavaks. Uuel 500 «la Prima» mudelil on ka juhtmevaba mobiililaadija, et saaksite alati olla ühenduses.