Fiat Tipo tegi läbi ümbersünni

Fiat Tipo tegi läbi ümbersünni

Juulis jõuab kolmes uues variandis Eesti turule täiustatud Fiat Tipo, mis on saadaval sedaani, luukpära ja perele sobiva universaalina Fiat Tipo Cross. Fiati ametliku esindaja Eestis Autospiriti teatel paistab sõiduk silma uusima tehnoloogia, keskkonnasõbraliku mootorisüsteemi ja sujuvama sõidudünaamikaga.

„Üle kolmekümne aasta on legendaarne Fiat Tipo olnud praktilise sõiduki võrdkuju. Nüüdsest on Tipo saadaval ka linnamaasturina ning see tähendab, et hakkame osutama konkurentsi ka selles segmendis,“ ütleb Eestis Fiati esindava AS-i Autospirit juhatuse liige Marko Viirand.

Autospiriti teatel hõlmavad auto peamised täiustused moodsat interjööri, uuendatud väliskuju ja uuenduslikke tehnoloogiaid, mis muudavad uue Fiat Tipoga sõitmise palju lihtsamaks ja mugavamaks.

Uuel Tipol on valikus erinevad mootorid. Multijet diiselmootori võimsus on 95 hj ja valikus on ka kolmesilindriline bensiinimootor. Uhiuus 1,0-liitrine bensiinimootor FireFly Turbo lööb oma võimsusega eelmist 1,4-liitrist mootorit. FireFly Turbo võimsus on 100 hj (74kW) ja see paistab silma mitte ainult tõhususe, vaid ka vähendatud CO2-heitega.

Fiat Tipo Crossil on 7 cm kõrgem kliirens, millega saab sõita ka kõige keerulisemal teel. „See on praktiline auto neile, kes eelistavad aktiivset vaba aja veetmist igal aastaajal. Samuti sobib see väga hästi Eesti ilma- ja teeoludele. Viimane talv näitas autojuhtidele, et kliirens on uue sõiduki valimisel üks tähtsamaid aspekte,“ selgitab Viirand.

Auto omadused pakuvad sõidu ajal maksimaalset turvalisust ja mugavust. Arendustöö tulemusena on autol uusim ADAS (Advanced Driver Assistance System) süsteem, mis aitab järgida marsruudil sõidupiiranguid ja püsida kindlal rajal. See uus automaatne juhtimisabiline tagab sõiduki stabiilsuse ja ohutu juhtimise, kuna see jälgib teed nii eest kui ka auto mõlemalt küljelt. Uuel ADAS-süsteemil on ka ultraheliandur, mis tuvastab pimeala ja hoiatab juhti teedel esinevate takistuste eest.

Täiustatud standardvarustuses Tipo tuleb Eestis müüki 16 850 euroga ning Tipo Crossi hind algab 21 800 eurost.

Fiat Tipot hakati valmistama 1988. aastal ning 2015. aastal toodi turule mudeli uus põlvkond.