Fiat 500 toob sel aastal turule enda esimese hübriidmudeli

Fiat 500 toob sel aastal turule enda esimese hübriidmudeli

Vaieldamatult üks populaarsemaid linnaautosid Fiat 500 on võtnud kasutusele uue hübriidtehnoloogia, mis on suur edasiminek keskkonnasäästlikuma linnaliikluse suunas.

„2020. aasta tähendab Fiati jaoks uut ajastut, kuna hübriidauto turule tulek on esimene samm jätkusuutliku sõidukogemuse pakkumise suunas,“ selgitas Fiati ametlik maaletooja Baltikumis Laurynas Žukauskas, lisades, et juba käib ka 100% elektrilise Fiat 500 mudeli väljatöötamine Itaalias.

Uus Fiat 500 pakub hübriidautole vastavat efektiivset sõidukogemust, säilitades seejuures mudelile omase kompaktsuse ja mugavuse. Auto sobib ideaalselt linnaliiklusesse ning sõiduk vastab Fiati brändi üldistele nõuetele. „Viimase 120 aasta jooksul on ettevõte olnud autotööstuse pioneer tehnoloogias ja innovaator mobiilsuses, kuid nüüd on uueks suunaks jätkusuutlikkus,“ sõnas Žukauskas.

Lisaks on esimest korda Fiati ajaloos mudel 500 saadaval unikaalsena – eksklusiivne Launch Edition seeria on uue Mild Hybrid bensiinimootoriga, mis ühendab 3-silindrilise FireFly 1L 70hj mootoriseeria 12-voldise BSG (Belt-integrated Starter Generator) elektrimoori ja liitiumakuga.

„Võrreldes 1,2 69hj Fire-iga, on Mild Hybrid versioon kütusekulult ökonoomsem, vähendades seeläbi süsinikoksiidi heitkoguseid 20% võrra. BSG süsteem tagab kõrge sõidumugavuse ja võimaldab käivitada auto Stop&Start režiimis müra ning vibratsiooni vabalt,“ kinnitas Fiati maaletooja, lisades juurde, et autoga kaasnevad kõik muud hübriidauto eelised, sest auto vastab 6D Final nõuetele.

Launch Edition seeria istmed on autotööstuses esimesed, mis on tehtud SEAQUAL® kangast. See on tehtud spetsiaalsest kangalõngast, mis on sertifitseeritud SEAQUAL INITIATIVE poolt ning toodetud ümbertöödeldud plastikust – 10% sellest on korjatud ookeanist, 90% maapinnalt.

„Hübriidseeria autod tunneb ära auto tagumisel paneelil asuva Hybrid sildi ja keskpaneelil asuva eksklusiivse ”H” logo järgi. Logo sümboliseerib kahte kastepiiska. Sümboolikal on eriline tähendus –  kastepiisad sümboliseerivad koidikuvalgust ja seeläbi ka uue ajastu algust. See on olnud ka uue interjööri “Dewdrop Green” loomise inspiratsiooniks,“ tõi Žukauskas välja.