Fiat 500 on korjanud Euroopas auhinda, värskeim tuli Belgiast

Fiat 500 on korjanud Euroopas auhinda, värskeim tuli Belgiast

Uus elektriline Fiat 500 on korjanud Euroopas ligi 20 auhinda, värskeim tuli Belgiast

Uus Fiat 500 pälvis Belgia autoajakirja Le Moniteur Automobile’i auhinna, kui sai väikeste elektriautode kategoorias 2021. aasta parima auto tiitli. Ajakirja lugejate hääletusel tunnustati uut 500 täiustatud tehniliste näitajate, mitmete kerevariantide ja ikoonilise disaini eest. See on 19. auhind, mille uus 500 on Euroopas saanud.

Tunnustus täiendab uue 500 mahukat auhinnakappi, kuhu kuuluvad Prantsusmaa 2020. aasta autoauhindade esikoht roheliste autode kategoorias ning Driving Electric’i aasta auto ja parima väikese elektriauto auhind. Lisaks nendele mainekatele rahvusvahelistele tunnustustele on uus 500 pälvinud Saksa ajakirja Auto Motor und Sport auhinna „Parim disain 2020“ ja silmapaistval rahvusvahelisel Red Dot disainiauhindade konkursil tiitli „Parim disainikontseptsioon“.

Uut Fiat 500 toodetakse Torino täiesti uues Mirafiori tehases, mis on elektrisõidukite tootmise tippkeskus. Mirafiori tehas on osa FIATi ökosüsteemist, mille keskmes on uus Fiat 500. Ökosüsteemi keskmes on V2G (Vehicle-to-Grid),  tänu millele saavad elektrisõidukid salvestada elektrit, mida saab kasutajate suurema nõudluse korral linnavõrku tagasi suunata.

Uus 500 on oma 24% turuosaga enimmüüdud sõiduk linnaautode segmendis Euroopas, juhtides elektriliste linnaautode turgu 13 riigis ja olles liider tervel Itaalia elektriautode turul.