Skip to content Skip to navigation

ELEKTRILINE

Tere tulemast Fiati jaoturisse, mis aitab teil Driving Electricule üle minna.

Täiselektriline Fiat 500e

Täiselektriline Fiat 500e, mis on saadaval kas luugi või kabriolettina ja kahe elektrimootori vahel (ainult luugiga versioonid), on loodud teie elustiili silmas pidades. Kuhu iganes see teid viib.

Vaata veel

Vahemaa ja aku laadimine

Kui kaua laadimine kestab? Kui kaua kulub minu elektriauto laadimiseks? Kust leida laadimisjaamu? Nendele lihtsatele küsimustele vastamiseks külastage meie spetsiaalset lehte.

Vaata veel

Elektrisõit ja auto hooldus

Oma klassi parimad funktsioonid ja uusim tehnoloogia esindavad elektriautode tuuma, kujundades ümber meie kontseptsiooni liikuvusest.

Avastage elektrisõit ja selle hoolduse eelised.

Vaata veel

Järgides säästlikke sõidutavasid, nagu keskmise kiiruse ja kiirenduse vähendamine, saate vähendada oma elektritarbimist.

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

1. Kas elektrisõiduk tähendab ikka madalamat kütusekulu?

Elektriline laadimine kodus, kasutades Wallboxi, võib osutuda palju odavamaks kui bensiini- või diiselsõidukiga sõitmine.

2. Kas elektrisõidukite ülalpidamine on kallim?

EV-de mehaanika on palju lihtsam kui traditsioonilisel autol, kuna seal on vähem liikuvaid komponente ja vähem vedelikke, mida hoolduse ajal lisada või asendada. Tänu regeneratiivpidurdusele kasutatakse isegi pidureid harvemini kui tavalistel autodel, seega peavad need kestma kauem.

3. Kas elektrisõiduk võib siseneda madala heitgaasi ja ummikutsoonidesse?

Paljud linnad kasutavad või juurutavad oma liiklusskeeme. Elektriautod on reeglina sellistest skeemidest vabastatud, kuna nende väljalasketoru heitgaasid on null. Oluline on kontrollida mis tahes kohaliku skeemi üksikasju, sest võib-olla peate oma elektrisõiduki registreerima ja mõnel juhul tasuma väikese ühekordse tasu, et saada erandit.

4. Kas elektriautoga on raskem sõita?

Otse vastupidi! EV sobib suurepäraselt linnasõiduks. Regeneratiivpidurdusfunktsiooni abil saate peaaegu ühe jalaga sõita ja kogete kohesest kiirendusest tulenevat suminat.

5. Kas elektrisõidukitega on mugav sõita?

Elektriautod sõidavad sujuvalt, kuna neil pole käike, lisaks tekitavad nad väga vähe müra. Tulemuseks on lõõgastav keskkond, mis vähendab oluliselt sõidust tingitud stressi.

6 Mida ma pean kodus laadima?

Kuigi on võimalik ühendada kodumajapidamises kasutatava 3-kontaktilise pistikupessa, pole see meetod soovitatav, kuna see võib teie kodu juhtmestikku üle koormata (selleks on vaja ka lisavarustust Standard Mode 2 laadimiskaabel). Kõige turvalisem ja ökonoomsem viis elektriautot laadida on ühendada professionaalselt paigaldatud Wallboxi laadijaga, kasutades elektrilise Fiatiga kaasas olevat Single-Phase Mode 3 laadimiskaablit. Wallbox laadimise kiirus on 7,4 kWh – kolm korda suurem kui koduse pistikupesa kiirus. Kodus laadimise kulud varieeruvad olenevalt energiapakkujast, mis võimaldab teil ringi liikuda ja muudab selle alati odavamaks kui avalike laadimispunktide kasutamine, kus tariifid on fikseeritud.

7. Ja eemal, millised laadimisvõimalused on liikvel olles?

Avalikke laadimisjaamu on mitut tüüpi: kiirlaadijate võimsus on vahemikus 7 kW kuni 22 kW, kiirlaadimisjaamade võimsus on 50 kW kuni 350 kW, mis võimaldab teil laadida 80% 30 minutiga või vähem. Varem leidus neid peamiselt kiirteeteeninduses, kuid on muutumas tavalisemaks, näiteks supermarketites ja linnaparklates. Laadimispunktide operaatoreid on palju. Mõned võimaldavad tasumiseks lihtsalt krediitkaarti pühkida, samas kui teised võivad paluda teil registreeruda nende nutitelefonirakenduses ja mõnel juhul oma kontole raha eellaadida.

8. Kui kaugele suudab täiselektriline Fiat 500 täislaadimisega sõita?

Täiselektrilise Fiat 500 suurema akuga 42 kWh 118 hj versioonide muljetavaldav ametlik kombineeritud kasutusulatus on 199 miili (WLTP kombineeritud tsükkel). Nende ametlik linnakasutuse ulatus on hämmastav 285 miili (WLTP linnatsükkel). Täiselektrilise Fiat 500 väiksema akuga 24 kWh 93 hj versioonid suudavad endiselt väga hästi kasutada kombineeritud kasutusvahemikku 118,1 miili (WLTP kombineeritud tsükkel) ja 159,7 miili linnakasutuses (WLTP linnatsükkel).