Uus Fiat Tipo valiti Euroopa kõige praktilisemaks autoks

Uus Fiat Tipo valiti Euroopa kõige praktilisemaks autoks

Itaalias juba ringisõitev ja peagi ka teistel Euroopa turgudel debüteeriv uhiuus Fiat Tipo pälvis rahvusvaheliselt autoajakirjanike hindamiskomisjonilt Autobest 2016 praktilisima auto tiitli. Fiat Tipo võitis esikoha, jättes finaalis seljataha neli konkurenti: uued Opel Astra ja Hyundai Tusconi ning Honda CRV ja Mazda CX-3.

Autobesti hindamiskomisjoni arvates on Fiat Tipo eriline mudel, mille välimus, mootorid, tajutav väärtus, mugavus, universaalsus ning hinna ja kvaliteedi hea suhe on Euroopa ostjale hinnatud omadused.

Autobesti hindamiskomisjoni kuulus 26 eksperti, kes esindasid 26 Euroopa riigi väljaandeid. Komisjon andis Fiat Tipo sedaanile kolmeteistkümnes hindamiskategoorias (välimus, mugavus, ökonoomsus, juhitavus, hind, teenindusvõrgustik, varuosade tarne, universaalsus, jääkväärtus jm) kokku 1492 punkti. Selleks et auto võidaks, pidi see end kõige ratsionaalsema valikuna näitama enamikus kategooriates.

Fiati uuendatud mudelivaliku esimesele sedaanile antud hinnang väljendab Fiati autode kontseptsiooni, milles põimuvad ainulaadne stiil, masina head juhtimis- ja töönäitajad ning kõige parem hinna ja väärtuse suhe. Uuel sedaanil on kõik see, mida Euroopa kliendid kõige enam hindavad. Samas paistab see silma lihtsa ja kergesti hoomatava hinnakujundusega.

Muide, Fiat Tipo on kontserni kolmas mudel, mis on prestiižse Autobesti auhinna välja teeninud. Esimene tiitel läks 2003. aastal Fiat Pandale, teine 2008. aastal Fiat Lineale. Autobesti ametlik auhinnatseremoonia toimub järgmise aasta kevadel Milanos.

Fiat Tipo sedaani iseloomustab suur pagasimaht (520 liitrit), samas tagasihoidlikud keremõõtmed (pikkus 4,54 m, laius 1,79 m ja kõrgus 1,49 m). Auto rataste vahe on 2,64 m, mis tagab reisijatele mugavuse. Meeldivat muljet võimendab nii sõiduki sees kui ka väljas avalduv Itaalia disain, mis lisab mudelile oma segmendis veelgi enam eripära.

Fiat Tipol kasutatud vedrustuskomplekt koosneb McPhersoni sõltumatust esivedrustusest ja tagumisest ühendatud torsioonvedrustusest. Need kindlustavad ülitäpse juhitavuse, hea nakkuvuse teekattega ja sõidumugavuse. Tänu väiksemale šassii kogumassile on auto ka ökonoomsem ja kulutab vähem kütust.

Fiati värske mudel komplekteeritakse valiku järgi ühega kahest MulitJet II turbodiislist või kahest bensiinimootorist, mille võimsus küündib 95–120 hj. Tegu on tõhusate mootoritega – nagu varem teada antud, jääb ühel diiselautodest kütusekulu koguni alla 4 liitri 100 km kohta.

Fiat Tipo väärtuste hulka kuuluvad veel pikk standardvarustuse loend ning 5-tollise puuteekraaniga süsteem Uconnect Bluetoothi vabakäeseadme, heliedastuse, teksti pealelugemise, häältuvastuse, heli- ja USB-liidese ning mitmefunktsioonilise rooliga. Lisavarustusena saab autosse paigaldada tahavaatekaamera ja uusima navigeerimissüsteemi TomTom 3D Touch.

Detsembris sünnimaa Itaalia turul debüteerinud Fiat Tipo jõuab lähiajal veel 39 Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika riiki. Autobrava võtab juba vastu Fiat Tipo eeltellimusi, Eesti müügisalongidesse saabub mudel 2016. a teises kvartalis.

Fiati uusim sedaan on loodud Itaalias FCA Style Centeris ja Türgis Tofaşi uurimiskeskuses. Uut mudelit toodetakse ühes maailma parimas autotehases (Tofaşi tehases Bursas, Türgis), mis on pälvinud World Class Manufacturingi kuldmedali.

Sel kevadel Fiat Ægea projektina esitletud Fiat Tipo nimi on paljudel turgudel tuttav juba vanast ajast. Fiati kontsern tootis aastatel 1988–1995 samanimelist luukpära, mis võitis 1989. aastal oma universaalsuse, mahutavuse ja kompaktsuse eest aasta auto tiitli. Uus Fiat Tipo jätkab edukalt seda mitme aastakümne pikkust traditsiooni, pakkudes autoostjatele jätkuvalt hinna ja väärtuse parimat suhet.

Fotod: http://www.fiatpress.com/gallery/detail/1535