Uus Fiat 500e pälvis ajakirjalt GQ aasta linnaauto tiitli

Uus Fiat 500e pälvis ajakirjalt GQ aasta linnaauto tiitli

Uus elektriline Fiat 500e pälvis aasta linnaauto tiitli, mille andis välja rahvusvaheline meeste elustiiliajakiri GQ. See on täiselektrilise Fiati mudeli 25. auhind.

Seekord pöörasid GQ Car Awardsi hindajad 14. korda toimunud konkursil erilist tähelepanu elektriautodele. Väljaannet võlus uue elektrilise 500 sujuv käsitsemine ja klassikaline disain. Need elemendid vastavad žürii hinnangul suurepäraselt romantilisele linnaautole, mis isegi 65 aastat pärast esimese 500 jõudmist Euroopa tänavatele tekitab endiselt furoori.

“Kõigist praegu teedel vuravatest uue elu saanud retromudelitest on legendaarne 500 ülekaalukalt parim. Alates 1957. aastast tuntud romantiline ja töökindel linnaauto, mis kannab sõnumit „la dolce vita neljal rattal“ on kahtlemata säilitanud oma universaalse võlu – see on armas, klassikaline, odav, šarmantne ja lahe,” ütles GQ toimetaja Paul Henderson.

“Uue Fiat 500e puhul ei ole disainerid ja insenerid ühendanud mitte ainult 65-aastase mudeli kuulsusrikka mineviku ja põhiväärtused, vaid näidanud teed ka linnaliikluse kestlikele alternatiividele. Ikooniline kolmanda põlvkonna Fiat 500 paistab silma kaasaegse disaini ja taskukohase hinnaga, olles tõeline säästliku mobiilsuse sümbol. Fiati Torinos peakorteris välja töötatud, disainitud ja toodetud uus 500 on Fiati esimene täiselektriline mudel, mis on autotehase võimekuse järjekordne näide, mis vallutab linlaste südameid,” ütles Eestis Fiati esindava AS Autospirit juhatuse liige Marko Viirand.

Möödunud aastal Euroopa turgudele jõudnud elektrilise Fiat 500 sõiduulatus on kuni 320 kilomeetrit. Auto saavutab 50 km/h sõidukiiruse vaid 3,1 sekundiga ning mootori võimsus küünib 87 kW-ni. Sõidukisse paigaldatud laadimissüsteem vähendab laadimisaega mitu korda – peale viieminutilist laadimist suudab Fiat 500 läbida linnasõiduks optimaalse 50 kilomeetrit ning elektriauto aku laadimine kuni 80-protsendilise täituvuseni võtab aega umbes poolt tundi. Eestis algab Fiat 500e hind 27 263 eurost.