Taassündinud Itaalia legend – uus Fiati kabriolett 124 Spider

Taassündinud Itaalia legend – uus Fiati kabriolett 124 Spider

1960. aastate Itaalia autodisaini šedööver, kahekohaline kabriolett Fiat 124 Spider tõuseb tuhast, pakkudes XXI sajandi stiili ja eesrindlikke sõiduomadusi. Selle sportliku mudeli tagumisi rattaid ajab ringi 140 hj arendav mootor MultiAir Turbo ning kindla juhitavuse tagavad kerge konstruktsiooniga kere ja dünaamiliseks sõiduks kohandatud vedrustus. Fiati autokontsern esitles oma uudistoodet Los Angelese autonäitusel, Eesti Fiati salongidesse jõuab see järgmise aasta suvel.

Fiat võib olla uhke rikkaliku kogemuse ja mõju üle autonduse ajaloos. Klassikalist kabrioletti Fiat 124 Spider nimetati omal ajal Itaalia autodisaini ikooniks, mida saatsid tänavail kadedad pilgud. Samasugune edu ootab ka uut Fiat 124 Spiderit, mis ühendab endas legendi ja eesrindlikemad tehnoloogiad.

Euroopa turu jaoks loodud Fiat 124 Spideril on nelja silindriga 1,4-liitrine mootor MultiAir Turbo. See usaldusväärne ning esimest korda tagaveoga autole paigaldatud mootor arendab 140 hj / 103 kW võimsust ja 240 Nm pöördemomenti. Mootoris kasutatav MultiAir-süsteem võimaldab ühtlast jõujaotust kogu pöördediapasoonis ja samas väga väikest kütusekulu mootori madala ja keskmise koormuse juures. Mootor pannakse kokku kompaktse 6-astmelise mehaanilise käigukastiga, mis on häälestatud nii, et käike saaks vahetada kiiresti ja ülisujuvalt.

Auto teevad dünaamiliseks mootori ja käigukasti energiline koostöö, tasakaalustatud massijaotus telgede vahel, alumiiniumosadega kere kerge konstruktsioon ning ülitäpselt töötav elektriline roolivõimendi. Suurepärase juhitavuse tagavad veel klassikalisele kabrioletile omane madal raskuskese ja sportlikuks sõidustiiliks kohandatud vedrustus, mis annab kurvides ja pidurdamisel suurema stabiilsuse.

Fiat 124 Spider on varustatud ka uusimate turvatehnoloogiatega, muu hulgas on selle keres kasutatud ühtse põikraami süsteemi, mis suurendab vastupidavust löökidele ja deformatsioonile, lisaks on autol veojõukontroll, kohanduvad esilaternad ja tahavaatekaamera.

Uue kabrioleti reisijad saavad nautida ülikvaliteetseid sisustusmaterjale. Juhikoha projekteerimisel on suurt tähelepanu pööratud auto juhtimisergonoomikale – rool, pedaalid ja käigukang asetsevad nii, et sõiduki valitsemine oleks võimalikult lihtne ning autojuht saaks keskenduda teele ja sõiduaistingute nautimisele.

Ka näidikupaneel aitab kaasa dünaamilisele juhtimisele. Selle keskel asub suure läbimõõduga mootoripöörete loendur, paremal pool spidomeeter ja vasakul infoekraan.

Fiat 124 Spideri lisavarustuse loendist saab valida multimeediafunktsioonid, USB- ja audioliidestega 7-tollise puuteekraani, 3D-navigatsioonisüsteemi, Bluetoothi side, istmesoojenduse, võtmevaba käivitussüsteemi Keyless Enter’n Go ja üheksast kõlarist koosneva Bose helisüsteemi.

Uue teede kuninga esimesed 124 mudelit on eriväljalase – igaüks neist saab oma numbri ja mudeli arvu tähistava märgi, punast värvi Rosso Passione kere ja tumeda interjööri.

Fiat 124 Spideri uued mudelid saabuvad Fiati salongidesse 2016. aasta suvel.

Pressifoto: http://www.fiatpress.com/press/article/117404

Lisainfo:

Justė Šataitė
Marketing Manager
UAB “Autobrava”, part of MODUS Group
Fiat, Alfa Romeo, Maserati official representative in Baltics
Jeep official representative in Lithuania and Latvia
Ozo str. 10A, LT-08200 Vilnius
Tel.: +370 5 246 1717
Mobile: +370 615 88542
E-mail: juste.sataite@autobrava.lt

www.autobrava.lt; www.alfaromeo.lt www.fiat.lt www.jeep.lt www.maserati.lt