Konveierilt on tulnud juba 1,5 miljonit stiilset sõiduautot Fiat 500

Konveierilt on tulnud juba 1,5 miljonit stiilset sõiduautot Fiat 500

Eelmisel nädalal sai Itaalia autotootja Fiat kirja uue saavutuse – Poolas asuvast FCA tehasest sõitis välja juba 1 500 000. stiilne linnaauto Fiat 500. Valget värvi Fiat 500 sõidab tehasest otse Prantsusmaal elava kliendi koju.

Pärast 50-aastast pausi taassündinud sõiduautost Fiat 500 on saanud ülemaailmne menuk – enam kui 8 aasta jooksul on erinevatesse maailma paikadesse sõitnud 1,5 miljonit autot. Nüüdseks on see erilise disainiga Itaalia auto müügil enam kui 100 riigis – Eestist Itaaliani, Brasiiliast Lõuna‑Aafrika Vabariigini, Jaapanist USA-ni. Meie riigis on Fiat 500 kompaktsõidukite esirinnas, seda positsiooni tugevdab veelgi hiljuti esitletud uus, stiilsem ja moodsam mudel.

Kontserni andmetel müüakse umbes 75 protsenti Fiat 500 mudelitest väljaspool Itaaliat. Sõiduki edust annavad tunnistust ka autasud – Fiat 500 on saanud üle 40 ülemaailmse autasu, nende seas aasta auto tiitli 2008. aastal. Fiat 500 tuli välja kogu autotööstust üllatanud uuendustega – esimene mudel, millel on standardvarustuses 7 turvapatja; esimene, millel on juurutatud uusim elektrooniline stabiilsussüsteem; esimesena FCA kontserni mudelite seas sai ta endale kahe silindriga TwinAir-mootori.

Hiljuti, tänavu juulis tutvustas Itaalia tootja uue põlvkonna Fiat 500, mis aitab sellel mudelil jätkata edulugu kompaktsõidukite segmendis. Uuendatud Fiat 500 on säilitanud oma mõõtmed ja autentsuse, kuid on muutunud stiilsemaks ja moodsamaks. Masin loodi Fiati Centro Stile’i keskuses, kus disainerid ja insenerid uuendasid nii sõiduauto välimust kui ka sisu ja tehnilisi seadmeid. Väljast on näha mudeli eesmiste ja tagumiste kaitseraudade uuendused, LED-päevatuled, ostjatel on võimalus valida kümne kerevärvi, erinevate kere- ja veljekleepsude ning sisustusvariantide vahel.

Sees uuendasid Itaalia disainerid keskkonsooli ja rooli, lisaks integreerisid 5-tollise ekraani puutetundlikult juhitava teabe- ja vabaajasüsteemiga Uconnect, millel on ka navigatsioonisüsteem.

1957. aasta juulis esitleti Itaalias Fiat 500 mudelite esimest põlvkonda. Kaunist, omapärase disainiga sõidukist sai kultusmudel ja Itaalia autode masstoodangu sümbol. Esimese põlvkonna Fiat 500 müüdi kogu maailmas enam kui 3,8 miljonit, selle tootmine katkes 1975. aastal. Juulis 2007 tähistasid itaallased mudeli 50. sünnipäeva ning esitlesid uuendatud Fiat 500, mis on praeguseni kontserni edukaim mudel.

Fiati uuendatud mudel Fiat 500 maksab salongides 11 990 eurot.

Foto ja video: http://www.fiatpress.com/press/article/117395