Fiat tõi koos Andrea Bocelli ja JBL-iga turule Fiat 500e eriversiooni

Fiat tõi koos Andrea Bocelli ja JBL-iga turule Fiat 500e eriversiooni

Fiat 500e valikut täiendab alates juunist uus muusikasõpradele mõeldud versioon La Prima by Bocelli, mis on välja töötatud koostöös kuulsa itaalia tenori Andrea Bocelli ja JBL-iga ning varustatud JBL Premium by Bocelli helisüsteemiga.

Fiat Groupi tegevjuhi Olivier François’ sõnul eristub uus Bocelli Fiat 500e La Prima erakordse loomingulise kogemuse poolest, milles mängivad võtmerolli Andrea Bocelli ja audiosüsteemide tootja JBL.

„Uue Bocelli Fiat 500e loomisel pole me loonud mitte ainult autot, vaid oleme loonud ka eheda Itaalia kogemuse. Ühe nupuvajutusega saate hetkega liikuda täiusliku heli võlumaailma, mida on aidanud luua Itaalia tenor Andrea Bocelli,“ rääkis Fiati tegevjuht uue mudeli kohta.

Helisüsteem kohandub automaatselt sõidukiirusega ning aitab tagada muusika loomuliku taasesituse ja heli tasakaalu olenemata sõiduki kiirusest. Muutuv ekvalaiser tagab veatu heli hoolimata välisest mürast või avatud katuseluugist.

„See on julge ja erakordne kogemus, mille üle olen väga õnnelik, sest mind on alati inspireerinud soov otsida ilu. Koos Fiati kontserniga oleme loonud enneolematu ilu ja kõikehaarava harmoonia,“ ütles maestro Andrea Bocelli.

Fiat 500e on enimmüüdud elektriline linnaauto 11 riigis ja teine ​​enimmüüdud elektriauto mis tahes segmendis Euroopas, jäädes alla vaid Teslale.

„Lühikese ajaga üle 30 rahvusvahelise hinnangu pälvinud 500e edulugu ei näi lõppevat. Kontserni viimased otsused ja koostöö maailma tuntuimate persoonidega ainult kinnitavad seda. Jätkuva oma reeglite loomisega ja itaalia stiili ning kire esiletõstmisega võidab elektriline 500 autojuhtide südamed üle maailma, nende hulgas ka Eesti,“ ütleb Fiati Eesti esindaja AS Autospirit juhatuse liige Marko Viirand.

Elektrilisel 500e-l pole mitte ainult pikk läbisõit ja peaaegu nullkulu, vaid ka ülikiire laadimissüsteem, mis vähendab oluliselt laadimisaega. Asjatundjate arvutuste kohaselt suudab auto juba pärast viieminutilist laadimist läbida linnas optimaalse vahemaa — 50 kilomeetrit. Elektriauto aku laadimine 80 protsendini võtab veidi üle poole tunni ehk kuni 35 minutit.

Fiat 500e on ka esimene kompaktne elektriauto, millel on teise taseme autonoomne juhtimissüsteem. Auto sisseehitatud esikaamera võimaldab juhil jälgida olukorda ees ning intelligentne püsikiirusehoidja (iACC) vastutab automaatse pidurdamise või kiirendamise eest. Autos on ka auto trajektoori jälgimise süsteem, mis kaitseb soovimatu sõidurajalt kõrvalekaldumise eest ja hoiab autot sõidurea keskel.

Premium-klassi JBL helisüsteemiga Fiat 500e hinnad algavad 44 618 eurost.