Fiat esitles ärisegmendile loodud kastiautot Fullback

Fiat esitles ärisegmendile loodud kastiautot Fullback

Itaalia autotootja Fiati kommertstranspordiosakond Fiat Professional esitles uut kommertssõidukit Fullback. Seda praktilist ja universaalset kastiautot esitleti esmakordselt Dubais (AÜE) rahvusvahelisel automessil. Eestisse jõuab Fullback 2016. aasta teises kvartalis.

Juba kauem kui sada aastat kestva ajaloo jooksul on Fiat Professionali väikesed kommertsautod omandanud usaldusväärsete, uuenduslike ja suurepäraselt ärivajadustele vastavate tasakaalustatud sõidukite maine. Seda positsiooni tugevdab veelgi Fullbacki mudel, millega kontsern laiendab oma valikut ja astub uude, kastiautode segmenti.

Eelmisel aastal müüdi Euroopas, Lähis-Ida ja Aafrika regioonis kokku 675 000 kastiautot – see moodustab umbes 23 protsenti kogu väikeste kommertssõidukite segmendist. Lähis-Idas ja Aafrikas hõlmavad kastiautod veelgi suurema turuosa – vastavalt 58 ja 52 protsenti. Balti riikides ei ole see segment suur – 2014. aastal moodustas see pisut rohkem kui 12 protsenti väikeste kommertssõidukite turust. Kastiauto valivad ärikliendid, kes vajavad suurepäraseid sõiduomadusi erinevates tingimustes. Just oma universaalsuse tõttu sai see mudel itaallastelt nimeks Fullback – ragbis või Ameerika jalgpallis nimetatakse nii kõige vastutusrikkamat, viimase kaitsja positsiooni.

Fullback pakub kolme konfiguratsioonivarianti – Single Cab, Extended Cab, Double Cab – ja lisaks ka kaht viimistlustaset. Kõigi versioonide Fullback on kuni 1,780 m kõrge, kuni 1,815 m lai, baas ulatub 3 meetrini. Sõiduauto pikkus ja kaubaosa suurus sõltuvad valitud konfiguratsioonist: variant Single Cab on 5,155 m pikk, kaubaosa 2,265 m, Extended Cab vastavalt 5,275 m ja 1,850 m ning Double Cab 5,285 m ja 1,520 m. Kauba maksimaalne kaal on olenevalt konfiguratsioonist lausa kuni 1,1 tonni.

Euroopa turul komplekteeritakse mudelit Fullback 2,4-liitrise ja 113 kW (150hJ) või 133 kW (180 hJ) turbodiiselmootoriga. Olenevalt valitud versioonist on sõiduk tagaratta- või neljarattaveoga. Ostjad saavad lisaks valida kas manuaal- või sportrežiimiga automaatkäigukasti vahel.

Mudeli Fullback hinda pole veel avalikustatud, kuid esindajad loodavad, et nagu Fiat Professionali kommertssõidukitele tavaks, on see konkurentsivõimeline, võttes arvesse ka sõiduauto praktilisust, uuendusi ja ülalpidamiskulusid.

Autobrava on Fiati ja Alfa Romeo volitatud esindaja Balti riikides. Lisaks esindab ta Leedus ja Lätis ka kaubamärki Jeep. Ettevõte tegeleb Fiati, Fiat Professionali, Alfa Romeo ja Jeepi uute sõidukite müügiga, lisaks nende ja ka Chrysleri ning Dodge’i sõidukite remondi, varuosade ja lisatarvikute müügiga. Autobrava kuulub rahvusvahelisele ettevõtete grupile Modus grupė.

Pressifoto: http://www.fiatprofessionalpress.com/gallery/detail/81