Eestis esitleti praktilist ja stiilset sedaani Fiat Tipo

Eestis esitleti praktilist ja stiilset sedaani Fiat Tipo

Eestisse on saabunud Itaalia autotootja Fiati uus sedaan Tipo, mis eristub autoturul stiilse välimuse, moodsa kujunduse, suhteliselt ruumika salongi ja säästlike mootoritega. Uus Fiat Tipo, mis oma praktilisuse eest on juba jõudnud ka Autobesti rahvusvahelise tunnustuse saada, pakub nii era- kui ka ärikasutajale hinna ja väärtuse üht parimatest suhetest kompaktsete sedaanide klassis.

Fiat Tipo on odav ja praktiline, kuid samas stiilne sedaan. Auto sobib ideaalselt ettevõtete autoparkidesse ja perede praktiliste vajadustega.

Uuel Fiat Tipol on kas MultiJet II turbodiiselmootor või bensiinimootor, mõlemat on kaks varianti, mootori võimsus jääb vahemikku 95 hj-st kuni 120 hj-ni. Need mootorid paistavad silma erilise efektiivususega: diiselmootoritega mudelite kütusekulu on vaid umbes 4 liitrit 100 km kohta. Samuti saavad uue sedaani ostjad valida kas mehaanilise või automaatkäigukasti.

Moodsa välimusega stiilne ja elegantne Fiat Tipo on kompaktne: kere pikkus 4,5 m, teljevahe aga 2640 mm, mis tagab sõiduki hea manööverdusvõime. Samas on uus Tipo ruumikas, kuna on oma klassi autode hulgas kõige laiem – koguni 179 cm. Ka Fiat Tipo pagasiruumi maht on muljetavaldav – 520 liitrit.

Fiat Tipo varustusse kuulub rohkesti kasulikke lahendusi – pikk nimekiri standardvarustust, 5-tollise diagonaali ja puutetundliku ekraaniga Uconnect süsteem, Bluetoothi vabakäeseade, heliedastus-, teksti helindus- ja hääletuvastusfunktsioon, audio- ja USB-pesad ning multifunktsionaalne rool. Lisavarustusena saab autosse paigaldada tahavaatekaamera ning uue navigatsioonisüsteemi TomTom 3D Touch.

Eelmise aasta lõpus andis autoajakirjanikest koosnev rahvusvaheline hindamiskomisjon Fiat Tipo sedaanile kõige praktilisema auto auhinna Autobest 2016. Autobesti hindamiskomisjoni arvates on Fiat Tipo ainulaadne mudel, mille välimus, mootorid, tajutud väärtus, mugavus, universaalsus ning hinna ja kvaliteedi hea suhe on Euroopa ostjale ülimalt olulised.

Fiati uus sedaan loodi Itaalias, autokeskuses FCA Style Center. Enam kui 2000-liikmeline spetsialistide meeskond töötas projektiga kolm aastat. Uut mudelit toodetakse ühes maailma parimatest autotehastest – Türgis, Bursas asuvas Tofaşe tehases. Seda tehast on tunnustatud kuldmedaliga World Class Manufacturing.

Nimetust Fiat Tipo, mida veel möödunud aastal tutvustati kui projekti Fiat Ægea, on paljudel turgudel tuntud juba pikka aega. Aastatel 1988–1995 tootis Fiati kontsern samanimelist luukpäramudelit, mis 1989. aastal oma universaalsuse, mahutavuse ja kompaktsuse eest aasta auto tiitli pälvis. Uus Fiat Tipo jätkab seda mitme aastakümne pikkust traditsiooni edukalt ning pakub ka edaspidi ostjatele hinna ja väärtuse parimat suhet.

Eestis algab Fiat Tipo sedaani hind 12 990 eurost. Tulevikus on Fiati kontsernil plaanis esitleda ka nelja uksega luukpäramudelit.

Ettevõte Autobrava on Fiati ja Alfa Romeo volitatud esindaja Balti riikides ning esindab Leedus ja Lätis ka kaubamärki Jeep. Firma tegeleb Fiati, Fiat Professionali, Alfa Romeo ja Jeepi uute autode müügi, nende ning Chrysleri ja Dodgeʼi autode remondi ning varuosade ja lisatarvikute müügiga. Autobrava kuulub rahvusvahelisse ettevõtete gruppi Modus grupė.