Briti väljaanne What Car? valis uue Fiat 500e teist aastat järjest parimaks elektriautoks

Briti väljaanne What Car? valis uue Fiat 500e teist aastat järjest parimaks elektriautoks

Kohtunikud kiitsid Fiat 500e jõudlust, atraktiivset hinda ja disaini. Vaid kahe aastaga on uue 500e valinud enam kui 100 000 klienti ja see on võitnud 33 rahvusvahelist auhinda üheksas riigis, tehes sellest kõigi aegade enim autasustatud Fiati mudeli.

Fiat 500e on praeguseks enim müüdud elektriauto Itaalias ja Saksamaal ning on poodiumikohal Prantsusmaal ja Euroopas. Fiati elektrifitseerimisstrateegia esiklaps, jõuab peagi turule USA-s, jätkates oma ülemaailmset teekonda väljaspool Euroopat pärast Lähis-Idasse, Brasiiliasse ja Jaapanisse jõudmist.

„Fiat 500e kummutab igasuguse arusaama, et väike elektriauto peaks välja nägema või tunduma lihtne. Lisaks on see hea hinnaga ja ükski rivaal ei suuda linnaliiklusega toime tulla nii hästi, et see toob naeratuse näole,“ ütles What Car? toimetaja Steve Huntingford. „Lühidalt öeldes sisaldab see parimal kujul seda, mida tänapäeval linnasõidul vaja on.“

Fiati Eesti esindaja AS Autospirit juhatuse liikme Marko Viirandi sõnul on uus Fiat 500e Eestis hästi vastu võetud. „Fiat 500e näitab, et väike elektriauto võib sobida ka enamaks kui vaid linna vahel sõitmiseks, sest 87 kW mootoriga mudeli maksimaalne läbisõit on ühe laadimisega kuni 300 kilomeetrit ehk sellest piisab ka Tallinnast Tartusse sõitmiseks,“ sõnas Viirand.